Su Yumuşatma

Su yumuşatma

Su yumuşatma ,Kuşadası Su Arıtma Cihazı bir taraftan düşünürsek Kuşadası Belediyesi, diğer taraftan cihazlarımızla yüksek kalitede su içebiliceksiniz,

Çok sayıda konutun bulunduğu sitelerden birçok sektördeki firmalara kadar çok çeşitli alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

 Sert Suya Ne Sebep Olur?

Suyun sertliği zamanla veya su ısındıkça ve içinden geçtiği yüzeylere yapışmaya başladıkça çözünürlüğünü hızla kaybeder. Su boruları hızla dolar, su basıncı ve akışı düşer.

Suyun ısıtıldığı yüzeylerde artan kireçlenme izolasyona neden olur ve elektrik tüketimini artırır. Endüstriyel tesislerde, özellikle ısıtma sisteminde kireçlenme, yakıt tüketiminde artışa neden olur. Birçok üretim sürecinde sert su kullanımı ürünün kalitesini düşürür.

Sert su ile temas edilen ürünlerin yüzeyinde temizlenmesi çok zor lekeler oluşur. Sert su ile evsel kullanımlarda daha fazla temizlik ürünü ve sabun kullanılmaktadır.

Sert su, dokunduğu her noktada temizlenmesi çok zor olan sabun çökeltilerine neden olur. Sertlik mineralleri yiyecek ve içeceklerde istenmeyen bir tat verir. Sert su buzu puslu bir görünüme sahiptir.

Su yumuşatma sistemleri çeşidi

Su yumuşatma sistemleri hem firmalar hem de bireysel kullanım için yoğun talep gören sistemlerdir.

Bunun temel nedeni ülkemizdeki suların sertliğinin yüksek ve kireçli olmasıdır. Su Arıtma olarak su yumuşatma alanındaki tüm ihtiyaçları karşılayabilecek kapasiteye sahibiz.

Gelen talep doğrultusunda oluşturulan projeye göre üretim yapıyor ve zamanında teslim ediyoruz. Talep üzerine su yumuşatma konusunda da teknik servis hizmeti vermekteyiz.

Cihazlarımız sayesinde kireç oluşumunu engelleyebilir ve su sertliği elde edebilirsiniz. Bu sayede çok daha sağlıklı ve kullanılabilir bir su elde edebilirsiniz.

 Su Yumuşatma & Demineralizasyon Sistemleri

Otomatik filtreler, suyu yumuşatma ve demineralize etme cihazları, çeşitli amaçlarla ham suyun arıtılmasında kullanılan klasik sistemlerdir.

Bu sistemler endüstriyel suyu yumuşatmak (multimedya filtreleri), tat, koku, klor ve organik bileşikleri (aktif karbon filtre) tutmak, kireç ve kireci gidermek, sertliği gidermek (kabin su yumuşatma cihazları) ve suyu 20 mikrona kadar tortulardan arındırmak için kullanılır. (demineralizasyon cihazları) kullanılır.

 Rekabetçi fiyatlar ile rekabet gücünüzü artırın.

Tüm üretimlerimizde olduğu gibi ultrafiltrasyon tesislerinde kullandığımız tüm bileşenleri doğrudan üreticiden satın alıyoruz.

Yüksek hacimli üretimimiz için toplu olarak tedarik ettiğimiz ekipmanlar, ultrafiltrasyon tesisi tercih ettiğinizde maliyetimizi ve dolayısıyla rekabet gücünüzü artırmaktadır.

Kaliteden ve iş güvenliğinden ödün vermeden üretimimizi en verimli ve ekonomik şekilde yapıyor, alışveriş yaparken kazanmanızı sağlıyoruz.

Yüksek kalite standartlarında üretilmektedir.

Su yumuşatma ve filtreleme cihazlarında kullanılan tüm ekipmanlar, bitmiş ürüne farklı aşamalarda birçok kalite testinden geçirilerek, entegrasyon aşaması uyumluluğu ve özel durum aksiyonları dahil tüm fonksiyonları hatasız olarak üretilmektedir.

 Aktif Karbon Filtresi

Organik kirlilikten kaynaklanan koku, tat ve renk problemlerini gidermek için kullanılan aktif karbon filtreler; Klor ve organik maddeleri filtreleyerek suyu arıtmaya yardımcı olur.

Aktif karbon filtre genellikle karbon veya hindistan cevizi bazında üretilmekte ve amacına göre granül ve toz halinde su arıtma ve arıtma işlemlerinde kullanılmaktadır.

Kokuların ve organik bileşenlerin arıtılmasında gerekli bir arıtma adımı olan aktif karbon filtrasyonu, kum filtreleri gibi su arıtma sistemlerinde ana oyunculardan biridir.

Kum filtrede olduğu gibi aktif karbon filtrede de otomatik valf sistemi kullanılmaktadır.

Otomatik valf sisteminde; Aktif karbon filtre, insan müdahalesine gerek kalmadan önceden programlanmış zamanlarda kendini temizler.

 Kum Filtresi

Kum filtresi veya multimedya filtre olarak adlandırılan filtrasyon yönteminde, suda bulanıklığa neden olan askıda tortu ve çamur gibi katı maddeler filtre dolgusu tarafından tutulur.

Filtre tankında bulunan farklı boyuttaki filtre kumu, yüksek tortu tutma özelliği sayesinde mükemmel filtrasyon sağlar.

Su arıtma sistemlerinde doğru seçilmiş bir kum filtresi arıtma verimini önemli ölçüde artırır. Sistemlerdeki yükü azaltın. Bu, bir bütün olarak su arıtma sisteminin verimliliğini arttırır. Raf ömrü uzar. Hizmetin toplam maliyeti azalır.

Bu nedenle, bir arıtma sisteminin sonraki aşamalarını verimli bir şekilde çalıştırmak için doğru multimedya filtresini seçmek ve etkin bir şekilde çalıştırmak önemlidir.

Bir medya filtresi veya kum filtresi, önemi nedeniyle basit bir ekipman parçası gibi görünse de bu ekipmanın sistemde doğru seçilmesi ve çalıştırılması sonraki ekipmanlar için hayati önem taşımaktadır.

 Su Yumuşatma Sistemleri

Sert su kullanımı sonucunda evinizde veya iş yerinizde birçok sorunla karşılaşabilirsiniz.

Yumuşatma sistemleri, kullandığınız cihazları kireç suyunun zararlarına karşı korurken, genel borularınızda kirecin neden olduğu büzülme, tıkanma, delinme ve aşınmayı da engeller.

Su yumuşatma sistemlerinin temel çalışma prensibi, suda sertliğe neden olan kalsiyum (Ca + 2) ve magnezyum (Mg + 2) iyonlarının iyon değiştirme yöntemi ile sudan uzaklaştırılmasına yardımcı olmaktır.

Katyonik reçinedeki sodyum iyonlarının (Na+1) kalsiyum ve magnezyum iyonlarının yer değiştirilerek uzaklaştırılması işlemidir.

Bu işlemden sonra doygunluğa ulaşan reçine, zaman veya akış kontrollü tuzlu su ile rejenere edilmelidir. Mühendislerimizin titiz çalışması ile kullanım alanınıza ve ihtiyaçlarınıza göre size özel çözümler sunmaktadır.

Düşük enerji ile yüksek koruma.

Yüksek kaliteli reçine ve ileri teknoloji rejenerasyon tekniği sayesinde, su yumuşatma sistemlerimiz, gelişmiş kireç giderme ile birlikte minimum tuz ve su tüketimi gerektirir.

Bu sayede evinizin tesisat borularında, yıkama sistemlerinde, ısıtma ve ısınmasında oluşan kireçlenme probleminizi ortadan kaldırmış olursunuz. Yüksek enerji tasarrufu ve verimlilik elde edersiniz.

Su yumuşatma
Su yumuşatma

İhtiyaçlarınıza Özel Su Yumuşatma Çözümleri

Endüstriyel alanda yumuşak su kullanarak proses aşamalarında verimliliği artırabilir ve cihazlarınızı koruyarak ömrünü uzatabilirsiniz.

Yumuşak su ihtiyacının önemli olduğu sektörlerde, sert suyun neden olduğu kireç tabakası, ısı ve enerji kayıplarının yanı sıra ciddi makine arızalarına ve yüksek ekonomik kayıplara neden olmaktadır. Yüksek kapasiteli su yumuşatma sistemleri sizler için özel olarak tasarlanmıştır.

Uzman ekibimiz size doğru çözümleri sunarken su sertliği, tüketim miktarı, reçine katsayısı, rejenerasyon süresi ve otomasyon gibi faktörleri de göz önünde bulundurarak en yüksek verimi alabileceğiniz kireç çözme sistemlerini tasarlar.

Birçok üretim sürecinde sert su kullanımı ürünün kalitesini düşürür. Sert su ile temas edilen ürünlerin yüzeyinde temizlenmesi çok zor lekeler oluşur. Sert su ile evsel kullanımlarda daha fazla temizlik ürünü ve sabun kullanılmaktadır.

Sert su, dokunduğu her noktada temizlenmesi çok zor olan sabun çökeltilerine neden olur.

Sertlik mineralleri yiyecek ve içeceklerde istenmeyen bir tat verir. Sert su buzu puslu bir görünüme sahiptir.

Su arıtma sistemlerinde doğru seçilmiş bir kum filtresi arıtma verimini önemli ölçüde artırır.

Bu, bir bütün olarak su arıtma sisteminin verimliliğini arttırır. Raf ömrü uzar.

Hizmetin toplam maliyeti azalır. Su arıtma sistemlerinde doğru seçilmiş bir kum filtresi arıtma verimini önemli ölçüde artırır. Sistemlerdeki yükü azaltın.

Bu, bir bütün olarak su arıtma sisteminin verimliliğini arttırır. Raf ömrü uzar. Hizmetin toplam maliyeti azalır.

Bu nedenle, bir arıtma sisteminin sonraki aşamalarını verimli bir şekilde çalıştırmak için doğru multimedya filtresini seçmek ve etkin bir şekilde çalıştırmak önemlidir.

Bir medya filtresi veya kum filtresi, önemi nedeniyle basit bir ekipman parçası gibi görünse de bu ekipmanın sistemde doğru seçilmesi ve çalıştırılması sonraki ekipmanlar için hayati önem taşımaktadır.

 

Paylaşabilirsiniz

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haber Bülteni
İndirimlerden Yararlanmak İçin